Reisimine

Esikümme: Euroopa parimad paigad mesinädalateks 

Maria Maal, 5. mai 2012 08:58
Armastad mind? Ausa vastuse oma küsimusele saate Roomas Mouth of the Truth [tõe suu] juures, sest valetajal hammustatakse samal hetkel käsi otsast. Foto: Alamy/Aop
Mesinädalate veetmiseks piisavalt romantilise ja inspireeriva koha võib leida Euroopastki. Kui kodutöö aegsasti korralikult ära teha, jääb puhkus kogu eluks meelde kõigis järgnevalt pakutud kohtades ning vähimatki vajadust pole teisele poole maakera põrutada, kinnitab veebikülg www.hotelusp.com

Pariis, Prantsusmaa

Veneeetsia, Itaalia

Veneetsia on üks romantilisemaid paiku maailmas, ja mida muud kui romantikat hing mesinädalate ajal ihkabki. Lülitage ennast välja ülejäänud maailmast ning nautige gondlisõitu romantilistel kanalitel ja imelist arhitektuuri. Ärge ka iga-aastast veebruarikuist Veneetsia karnevali maha magage!

Hispaania

Hispaania on tuntud oma kireva ööelu, taevalike randade ja ajalooliste paikade poolest. Kui tahate lihtsalt lõõgastuda, üürige hubane villa vaatega oliiviistandustele. Võimaluse korral käige ära ka pealinnas Madridis, Barcelonas ja eksootilises Salamancas.

Küpros

Kui teid köidavad saared, veetke mesinädalad Vahemere suuruselt kolmandal saarel Küprosel. Armastuse jumalanna Aphrodite kodusaar oma luksusliku elusstiiliga on noorpaaride südamed võitnud just viimastel aastastel.

Kreeka saared

Imelised rannad Mykonosel, siniste kuplitega kirikud Calderal ja päikeseloojang Santorinil on nii ahvatlevad, et väga vahet polegi, millisele saarele täpselt sõita. Või miks mitte veeta mesinädalaid hoopis Zeusi sünnikohas Kreetal? Igaks juhuks olgu märgitud, et ajakirja Travel & Leisure lugejad on Santorini maailma kümne populaarsema saare hulka hääletanud.

Island

Island võlub oma geisrite, vulkaanikraatrite, koskede ja vaalavaatlustega. Eriti meeldejäävaks kujuneb reis, kui võtate selle ette juuni keskel, sest siis peetakse iga-aastast viikingite festivali.

Rooma

Kui olete Roomas, käituge kui roomlased, nautige elumõnusid ja armuge oma partnerisse üha uuesti. Reis Rooma on nii vaimustav, et kõik noorpaarid on tahtnud sinna tagasi kui mitte varem, siis vähemalt 25. pulma-aastapäeval.

Amsterdam, Holland

Amsterdam on paljudest teistest Euroopa sihtkohtadest märksa rahakotisõbralikum. Ärge jätke minemata lõbusõidule mööda sealseid kanaleid, ja kuigi laevalt ka kirikuid näete, väärivad need hiljem kindlasti sisseastumist. Nagu linna arvukad muuseumidki. Kui õhtuhämaruses kanaliäärses kohvikus istute, näib aeg teile kahele justkui seisma jäävat.

Suurbritannia

Linnaelust põgenemiseks sobivad suurepäraselt nii lõputute põldudega Inglismaa, maaliline Šotimaa kui ka seiklusrohkeid matku pakkuv Wales. Kui juba sealkandis olla, siis tasuks ehk pisut ka Londoni kuninglikku õhku nuusutada.

Šveits

Alpid, sealsed sillerdavad järved ja rohelised väljad on läbi aegade inspireerinud filmitegijaid ning teevad seda kindlasti ka armunutega.