Tee ise

Lõngad, mida võtta varrastele enne aiaaega 

Marika Ohha, 12. juuni 2021 12:53
Poema Mohair lõngast kampsun ja sall Foto: tootja

Tõsta talvised rõivad kõrvale ja värskenda ka oma lõngasahtleid uute kevadsuviste lõngadega. Nüüd saad vabadel hetkedel võtta päikeselaigus istet ja haarata vardad või heegelnõela kätte. Õige varsti lähevad aiatööd lahti, siis pole enam nii palju mahti! 

Katia lõng Alpaquina

Ühed kenad pitsilised põlvikud või sokid kuluvad alati meie kliimas marjaks ära. Sellele alpakavillast (75%) lõngale on lisatud piisav kogus polüamiidi (25%), et tagada sokipaarile kulumiskindlus. Kuna lõng ise on alpakale omaselt pehme, sobib seda kasutada ükskõik milliste kergemate ja õhulisemate kudumite valmistamiseks.

Hind 14.90, Liann Lõngad(100 g tokis u 360 m)

tootja

Foto: tootja

Viking Garni lõng Kid Mohair

Õhuline ja väga pehme lõng, mille koostises on 70% tallevilla mohääri, 18% meriinovilla ja 12% nailonit. Võta vardad jämedusega 4–5 mm, siis on valmivad kudumid iseäranis kerged ja lendlevad. Sobib kudumiseks nii lastele kui ka täiskasvanutele. Mohäärlõnga on hea ka mõne teise lõngaga kokku kududa, see annab kudumile pehmust.

Hind 7.50, Noviest lõngapood(50 g tokis 200 m)

Foto: tootja

Dropsi lõng Wish

See on Dropsi lõngade valikus uus heidelõng. Kellele on jätnud sügava mulje Dropsi lõng Snow (endine Eskimo) oma jämeduse ja Air oma ülima kerguse poolest, siis Wish on nagu kaks lõnga ühes. Lõngakerad on nagu kassipojad: väga pehmed, veidi karvased ja ülimalt kerged. Tegu on naturaalse lõngaga, mille koostises on 50% alpakavilla, 33% puuvilla ja 17% villa. Tee sellest endale suuremõõtmeline kampsun või tekk, mida on hea terrassil istudes peale tõmmata. 

Hind 5.30, Must ja Roosa e-pood(50 g tokis u 70 m)

Foto: tootja

Dream Yarni T-särgi lõng.

See on Eestis toodetud hea kvaliteediga T-särgi lõng, mille teeb eriliseks õmblussõlmede puudumine ja see, et lõng on väga ühtlase jämedusega. Värvivalik on väga suur ja igaüks leiab endale sobivaid toone. Valminud esemed hoiavad hästi vormi. Koo või heegelda sellest endale kott-tool või mõni klassikalisem sisustuselement.

Hind 6.50, Noviest lõngapood(350 g on u 100 m)

Foto: tootja

Laines du Nordi lõng Ecotone. Tegemist on puuvilla (95%) kohta pehme taaskasutatud materjalist lõngaga, mille värvivalik on rikkalik. Kuna lõng on jäme, saab sellest valmistada endale uueks hooajaks nii kardigani, koti kui ka mõne toreda sisustuselemendi. Võta kudumiseks vardad suurusega 6–7 mm.

Hind 3.30, Liann lõngad(100 g tokis u 150 m)

Foto: tootja

Laines du Nordi lõng Poema Mohair

See on mohäärlõng (75%), millel on mõnusalt sujuv ja väga pikk üleminek ühelt toonilt teisele. Lõng mõjub väga huvitavalt, kui kududa seda kokku mõne konkreetset värvi lõngaga. Poema Mohairist saab kududa või heegeldada väga omanäolisi esemeid – tulemus on mohäärile omaselt kerge ja väga lendlev. Lõng sisaldab ka 25% siidi. 

Hind 15.90, Liann lõngad(50 g tokis u 420 m)

Foto: tootja

Laines du Nordi lõng Ciliegia 

Sel aastal on talv rõõmustanud meid rohke valge lumega ja andnud põhjust oodata kevadet. See 100% beebialpakavillast tehtud lõng on imeilusa värvivalikuga nagu kirss tordil, mida ütleb ka itaaliakeelne lõnga nimi. Sobib hästi niisuguste riiete valmistamiseks, mida kasutada neil päevil, mil karge tuul veel viimaseid kordi võimust võtab, aga ka siis, mil soojal terrassil juba päikesevanne võtta saab.

Hind 7.90, Liann lõngad(50 g tokis u 150 m)

Foto: tootja

Samal teemal

25.06.2021
ÕPETUS JA MUSTER: pitsilised sukad
24.06.2021
ÕPETUS JA MUSTER: hagakirjaga kleit
18.06.2021
ÕPETUS: amigurumi-tehnikas pühvel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee