Raha

RAHANUTIKUS | Baltikumis peitub parim kasvuruum Vilniuse börsil 

Piret Reiljan, 29. aprill 2021 22:30
KASVUTRENDIS: Analüütikud soovitavad naaberriikidest Leedu turult silma peal hoida juba tuttaval, Eesti pankadega võrreldes seni tagasihoidlikult hinnastatud Šiauliu pangal.Foto: Darius Mataitis / Scanpix
Kui eelmises „Rahanutikuse“ rubriigis rääkisime Tallinna börsi aktsiate käekäigust ja sellest, et analüütikud ei soovita pea ühtegi neist praegustelt hinnatasemetelt osta, siis rohkem kasvuruumi nähakse lähiajal Vilniuse börsil. Seal paistab enim silma meie LHV ja Coop Pangaga võrreldavalt kasvav Šiauliu pank.

„Tallinna börs on kolmest Balti börsist tootnud sellel aastal kõige rohkem – aasta algusest saadik 20%. Vilniuse börs on tootnud 8% ja Riia börs -1%,“ võtab kasvu kokku Swedbanki Baltikumi aktsiaanalüüsi juht Marek Randma. Ta lisab, et kuna Tallinna börs on liikunud üles kõige rohkem, siis on ka ruumi panga seatud hinnasihtideni kõige vähem. „Vilniuse börsil on liikumine olnud sel aastal aeglasem ja seetõttu on meil seal viiest kaetavast ettevõttest kahel „osta“ soovitus – Šiauliu pangal ja Ignitisel,“ märgib analüütik.

Samal teemal

23.04.2021
RAHANUTIKUS | Kuhu Tallinna börsil panused teha?
16.04.2021
RAHANUTIKUS | Investori tark mees taskus: mida lugeda ja kuulata?
10.04.2021
RAHANUTIKUS | Investori digiabilised Excelist kasulike portaalideni
04.04.2021
RAHANUTIKUS | Saame tuttavaks: võlakiri kui aktsia väiksema riskiga vennas