Inimesed

VIDEO | LAPSESUU EI VALETA: väikesed kuldsuud arutlevad kanade heaolu üle 

Toimetas Annaliisa Köss, 1. aprill 2021 14:50
Peagi saabuvate munadepühade eel kutsub loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad üles eelistama puurivabade kanade mune.Foto: William Moreland / Unsplash
Peagi saabuvate munadepühade eel kutsub loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad üles eelistama puurivabade kanade mune. Sel puhul kohtus Nähtamatute Loomade kanade heaolukampaaniajuht Mari-Liis Jaik toredate laste Kirke ja Joonataniga ning uuris, mida nemad kanade elust ja heaolust arvavad.

„Munadepühad on suurepärane aeg mõelda kanade heaolule. Küllap soovime, et ka nende jaoks oleks pühad rõõmsad! Nii uurisingi Kirkelt ja Joonatanilt, mis linnud need kanad on. Lapsed ei leia, et kanadel umbes A4 suuruse pindalaga puuris meeldiv elada oleks. Ja nii ka täiskasvanud. Käesoleva aasta märtsis läbiviidud Kantar Emori uuringute kohaselt ei toeta 75% Eesti elanikest puurikanade pidamist. Kaupluses munakoodi lugemine annab võimaluse veenduda, et teed pühadel loomasõbraliku valiku,“ sõnas Mari-Liis Jaik.

Vaata lähemalt videost:

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad tegeleb aktiivselt kanade heaolu parandamisega. Tänu kanade heaolukampaaniale on nad veennud 40% Eesti jaesektorist minema üle vabakanade munade kasutamisele aastaks 2025. 

Aita kanu ja tee poes teadlik valik!

Munakarbil olevad laused ja isegi pildid võivad olla eksitavad. Seega ava karp ning vaata poes alati munadel olevat koodi – nii saad kindel olla, et valid puurivabad munad.

Foto: munadehind.ee

Samal teemal

03.04.2021
Munakuningas Vladimir Sapožnini lihavõttetavad: koksimisvõistlus ja tohutu töö (+ põnevad retseptid!)
01.04.2021
Ekspert selgitab: mille järgi teha kindlaks, kas ostad kodumaist või importmuna?
03.03.2021
SÜDAMLIK VIDEO | Eesti karusloomafarmist päästetud tšintšiljad naudivad head elu uutes kodudes