Raha

ÄRA MINE TÕBISENA TÖÖLE! Haigushüvitist saavad nüüdsest ka koroonahaige lähikontaktsed 

Toimetas Annaliisa Köss, 17. märts 2021 05:08
Haiguspäevade varasem hüvitamine vähendab haigena tööl käimise riski ja aitab seeläbi piirata COVID-19 levikut.Foto: Karolina Grabowska / Pexels
Kui möödunud aasta lõpus otsustas valitsus, et selle aasta algusest saavad inimesed ajutiselt haigushüvitist alates teisest haiguspäevast, eesmärgiga vähendada haigena tööl käimist, siis eelmisel nädalal valitsuse heakskiidu saanud eelnõu kohaselt jätkub see kuni 2021. aasta lõpuni.

Juba praegu näeb seadus ette, et koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kompenseerib tööandja haiguslehe 2.–5. päeva ning haigekassa alates 6. haiguspäevast. Kui praeguse seaduse järgi pidi selline haigushüvitise maksmise kord kehtima ajutiselt 1. jaanuarist kuni 30. aprillini, siis möödunud nädalal valitsuse heakskiidu saanud eelnõu kohaselt jätkub see kuni 2021. aasta lõpuni. Koroonaviiruse leviku piiramiseks saavad samasugustel tingimustel haiguslehel olles hüvitist ka nakatunute lähikontaktsed.

Haiguspäevade varasem hüvitamine vähendab haigena tööl käimise riski ja aitab seeläbi piirata COVID-19 levikut, sest võimaldab inimestel juba esimeste haigussümptomite ilmnemisel koju jääda, aidates säilitada nende sissetuleku. Muudatus nõuab sel aastal 12 miljonit eurot lisaraha, millest pool kaetakse riigieelarvest ja pool haigekassa eelarvest.

Samal teemal

11.03.2021
Lugeja küsib: kas koroona klassifitseerub kutsehaiguseks, kui nakatusin tööpostil?
08.03.2021
SUUR MASKIDE ÜLEVAADE | Vaata, milline kaitseb päriselt ja milline tuleks unustada!
26.01.2021
AJUTINE KORD: riik annab oma panuse, et sa haigena tööle ei peaks minema