Raha

AUTOOMANIK: sõiduki sundkindlustus on rämekallis. Kas meelega tahetakse inimesi vaeseks teha? (13)

Kristjan Väli, 16. märts 2021 15:27
KALLIS: Lisaks sellele, et sundkindlustuse makse on kallim, on asjal ka teine nurk. Kahjujuhtumi korral rakendub sundkindlustuse omanikule 640 euro suurune omavastutus. Kui valid ise kindlustuspakkuja, on see summa  ümmargune null.Foto: Erki Pärnaku
„Sõiduki sundkindlustus on neli korda kallim kõige odavamast kindlustuspakkujast. Kas meelega tahetakse inimesi vaeseks teha?“ pöördus murelik lugeja Õhtulehe toimetuse poole: ta ei mõista, miks on sõidukile Eesti liikluskindlustuse fondi (LKF) poolt tehtav sundkindlustus niivõrd kallis.

Toimetuse poole pöördunud nördinud lugeja sai teatise, et tema sõidukile on määratud sundkindlustus. Ta tunnistab, et tõesti garaažis jõude seisva endise auto kindlustamine lihtsalt ununes. „Mul ei ole mingit probleemi sellega, et seaduse järgi peab kindlustus olemas ja see on kõik hästi. Küll  ei mõista ma, mispärast peab see peab nii rämekallis olema. „Sõiduki sundkindlustus on neli korda kallim kõige odavamast kindlustuspakkujast. Kas meelega tahetakse inimesi vaeseks teha? Mis valemi järgi seda määratakse või milles asi on,“ küsib kodanik.

Samal teemal

20.02.2018
VALUS MATS! Kindlustamata auto põhjustatud avarii läks maksma 100 000 eurot
28.08.2017
Eesti liikluskindlustused on jätkuvalt kahjumis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee