Inimesed

Artikkel ilmus ajakirja Käsitöö veebruari-märtsinumbris. 

Noor pitsikuduja Kaidi-Kätlyn Reimann: „Kudumine ajab mul sageli päevarütmi segamini, sest kuidagi ei raatsi pooleli jätta!“ (1)

Lisete Lige, ajakiri Käsitöö, 25. aprill 2021 17:41
„Juba väiksena suunas ema mind eri käsitöövõtteid proovima, et võiksin leida selle õige ja endale omaseima käsitöötehnika,“ räägib Kaidi.Foto: erakogu
„Juba väiksena suunas ema mind eri käsitöövõtteid proovima, et võiksin leida selle õige ja endale omaseima käsitöötehnika,“ räägib Kaidi ning tõdeb, et kudumiskirg tekitab nende naisperes lausa võistluse: kes millised lõngad enda kätte saab.

Vestleme Kaidi-Kätlyniga (23) videosilla vahendusel talvisel jaanuarikuu õhtul, mil lumisesse õue mitteminemist võib välja vabandada vaid toas kudumisvarraste klõbistamisega. Kaidi-Kätlynist õhkuv rõõmsameelsus ning see, kui kirglikult ta pitsikudumisest räägib, aitavad selgitada noore naise aktiivset tegutsemist ja saavutusi käsitöövallas. Kümnete ja kümnete Haapsalu sallide ja pitsiliste kleitide kuduja, Haapsalu Pitsipäeva pitsikudumisvõistluse võitja, Haapsalu pitsikalendri kaasautor ja MTÜ Loodussõprade Seltsi tegevjuht, Tulevikutalendi stipendiumi pälvija ettevõtluses – need on vaid mõned märksõnad, millega noort naist iseloomustada.

Samal teemal

11.04.2021
Naine, kes joonistab valgetele tennistele: minu jaoks ei oma tähtsust, kas kala ujub vees või võtab päikest!
17.03.2021
Disainer Siret Esko langes Instagramis väljapressijate küüsi: nad hävitasid minu viie aasta töö ühe süütuna näiva lingiga!
16.03.2021
Ajakiri Käsitöö kutsub osalema konkursil „Taaskasutus ja käsitöö“
10.03.2021
SAAME TUTTAVAKS! Muhu käsitööselts Oad ja Eed: näputööd tehakse saarel tõesti palju!