Raha

Rahanutikus

RAHANUTIKUS | Esimesed sammud investorina: hari end ja alusta väikeste tehingutega 

Piret Reiljan, 5. märts 2021 20:16
TARGAD JUTUD TEGIJATELT: Investor Kristjan Liivamägi soovitab esimese asjana investeerida aega enda harimisse: „Kui teadmised täielikult puuduvad, siis tasuks läbi lugeda mõned erialased raamatud.“ Kasulikke ja harivaid sõnavõtte saab kindlasti kuulata ka investeerimisfestivalil, mida eelmisel suvel korraldati juba kuuendat korda. Siis esines festivalil näiteks ka Tallinna börsi suurinvestor Aleksander Pajuri (pildil) teemaga “Kogu tõde Tallinna Börsil investeerimisest.”Foto: Martin Ahven
Kõik investorid, ka nüüdsed finantsvabaduse* nautijad, on kunagi teinud oma päris esimesed investeeringud. Alustuseks on tähtis end veidi harida, näiteks lugeda mõnd investeerimise põhitõdede raamatut, blogi või artikleid. Ning vähemalt sama tähtis on tehingutega algust teha.

Doktorikraadiga investor ja finantsvaba Kristjan Liivamägi soovitab esimese asjana investeerida aega enda harimisse. „Kui teadmised täielikult puuduvad, siis tasuks läbi lugeda mõned erialased raamatud. Selge on see, et kooliraha tuleb maksta, aga üldjuhul on kooliraha seda väiksem, mida rohkem sa ennast enne selles valdkonnas harinud oled.”

Samal teemal

23.04.2021
RAHANUTIKUS | Kuhu Tallinna börsil panused teha?
16.04.2021
RAHANUTIKUS | Investori tark mees taskus: mida lugeda ja kuulata?
14.04.2021
PETISED ON ELAVNENUD: kelmid üritasid ohvrit leida panga investeerimisseminaril
10.04.2021
RAHANUTIKUS | Investori digiabilised Excelist kasulike portaalideni