Tehnika

Disainer Siret Esko langes Instagramis väljapressijate küüsi: nad hävitasid minu viie aasta töö ühe süütuna näiva lingiga! 

Annaliisa Köss, 17. märts 2021 17:45
Tikandimeister Siret Esko. Foto: Siret Esko
Instagram on üle maailma tuntud kui tööriist, mida kasutavad turunduslikel eesmärkidel ka paljud moeloojad. Aga nagu mis tahes digitaalse konto puhul ei ole ka Instagramis keegi kaitstud küberkurjategijate eest, kes sinu töö hävitada soovivad või lihtsalt raha välja pressivad. Nii juhtus ka Eesti tikandimeistriga, kelle Instagrami lehel Siret Disain oli selleks hetkeks juba ligi 14 000 jälgijat.

„Mäletan, et mõned aastat tagasi lugesin artiklit sellest, kuidas iga päev avastatakse Instagramis keegi talent ja ta saab üleöö edukaks ja tuntuks. Lugesin ja ütlesin endale, et minuga juhtub ka nii. Ükspäev!“ jutustas moekunstnik Siret Esko mullu detsembris ajakirjale Käsitöö antud intervjuus, kus naine tunnistas, et peab Instagrami oma loomingu reklaamimisel üheks olulisemaks töövahendiks.

Samal teemal

15.03.2021
MEISTRIGA TUTTAVAKS | Noor pitsikuduja Kaidi-Kätlyn Reimann: „Kudumine ajab mul sageli päevarütmi segamini, sest kuidagi ei raatsi pooleli jätta!“
10.02.2021
Tiki argirõivad pärlitega peeneks: imelised lumemarjad kampsunil
12.01.2021
SAAME TUTTAVAKS | Tikandimeister Siret Esko tikib argirõivad pärlitega kunstiteosteks
05.10.2020
Internetiõigused: kas mind tohib peol pildistada? Aga minu lapsest tehtud pilti Facebooki postitada?