Lemmikloom

KOERAOMANIKUD MARUS: „Linnatänavad on nii ära soolatud, et koer hakkas jalutades niuksuma, nagu keegi oleks teda palgiga löönud, ja keeldus edasi liikumast!“ (12)

Keit Paju, 17. veebruar 2021 08:30
OTSI TIKUTULEGA: koeraomanike sõnul on sel talvel soolamata teid koeraga jalutamiseks eriti raske leida. “Kadriorus tuleb sel aastal puhtaid, keemiast puutumata lumeribasid otsida tikutulega. Keemia on sõidu-, kõnni-, kergliiklusteedel," tõdeb üks tallinlane.Foto: Erki Parnaku
Kümned ja kümned koeraomanikud kurdavad, et Tallinna teed on sel talvel nii ära soolatud, et lemmikuga linnatänavatel jalutmine tundub lausa loomapiinamisena: soolasele teelõigule sattudes hakkab koer valust niuksuma, käppasid hoidma ning keeldub edasi liikumast. Loomaarsti Tiina Toometi sõnul võib teehoolduseks kasutatav sool tekitada koerale tõsiseid tervisemuresid. Tallinna linnavalitsuse lahendus probleemile on vaid soovitus osta koerale saapad, või hoiduda suurtematest teedest.

Kümned koeraomanikud kirjeldasid kuidas, eriti sel talvel, on suureks probleemiks linnatänavatel oma koera jalutamine, kuna kohati on teed niivõrd ära soolatud, et lemmiku käpad ei pea sellele vastu. Kuigi suurim probleem tundub olevat Tallinnas, on ülesoolatud teed kahjustanud koerte käppasid ka Viljandis, Tartus ja muudes väikelinnades.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee