Uudised

VEEBRUARIKUU NIPIRAAMAT | Loe nüüd ajakirja ka veebis! 

Nipiraamat, 17. veebruar 2021 17:38
Foto: Nipiraamat
Veebruari Nipiraamatu avaloos räägib pärimusmuusik Mari Kalkun (34), et ta süda on muret täis. Võru metsade vahel tunneb ta sisemist vajadust sõna võtta. Aga et ta barrikaadidele ei lähe, teeb naine end kuuldavaks laule kirjutades.

Talle on oluline, et hoitaks loodust ja tarbitaks vähem. „Tahan, et leitaks tasakaal esivanemate ja tänapäevase maailmavaate vahel! Tean, et olen tilk meres, aga kui tilkasid saab palju, omab see juba mõju,“ loodab laulja. Ehk tõi see sõnum Marile ka aasta muusiku tiitli. Loe, mis sõnumeid Mari oma lauludesse veel on peitnud, siit ja siit!

Samal teemal

Veebruaris on mitu olulist tähtpäeva. Tähtsaim neist on aga Eesti Vabariigi aastapäev. Kas sa tähistad seda? Ajakirjast saad ideid, kuidas see päev kodus endale pidulikuks teha: kuidas katta lauda, mida maitsvat perele sel puhul pakkuda, lisaks tuletame meelde, kuidas on õige heisata riigilippu ja kas Eesti lipu võib ka ise valmis õmmelda.

Pikas koduloos räägib noor pere, kuidas nad ahiküttega korteri Karlova puumajas enda käe järgi väga lihtsate vahenditega hubaseks on teinud. Häid mõtteid, millest snitti võtta, saad siit!

Kui sind huvitab, milline koristaja sa oled, tee ära test! Siit saad teada, kas oled Proua Majasokk, Tuhkatriinu või naudid kodu nagu Pipi.

Tolmu ja lemmiku karvadega võideldes on hea abimees puhastusrull. Tolmuimejaga ei ole ju kuigi mugav diivanit puhastada. Testime erinevaid odavaid puhastusrulle, ja tõdeme, et kallimad on paremad. Loe, millist tasub poest võtta! Lemmikuga kodus aitavad puhtust ja korda hoida ka mõned lihtsad nipid. Vaata, mida tarka võiksid endagi kodus kohe käiku võtta.

Rahateemadel anname nõu ja nippe, kuidas oma eelarves püsida, nii et oleks võimalik säästa mõneks suuremaks ostuks, võlgadest vabaneda, puhkuse jaoks koguda vms. Loe, mis aitab sul olla rahaasjades järjepidev. 

Kõike elus ette näha ei saa, kuid kui õnnetul kombel juhtub, et sind tabab ebaõnn, näiteks haigus, elad läbi autoõnnetuse või juhtub su koduga midagi, on hea, kui sul on kindlustus. End õigesti kindlustades toetab kindlustus sind rahaga, et tagajärgedega toime tulla. Milliste õnnetute juhuste vastu on mõistlik end kindlustada, loe siit

Oled päeval energiline ja toimekas, kui oled saanud öösel hästi magada. Olgugi, et lõviosa kosutavast unest on heal unehügieenil, ei saa alahinnata ka sobivaid tekke-patju. Et teki ostmine pole odav lõbu ja küsimus on ikkagi su unes, ei ole hea tekki katse-eksituse meetodil valida. Loe põhjalikku ostujuhti ja eri liiki tekkide plusse-miinuseid siit!

Lisaks on huvitav leid raskustekk, mis leevendab ärevust ja toob sügavama une! Kui sa ei taha raskustekki osta, saad selle käepärastest vahenditest ka ise teha. Õpetuse, kuidas seda hernestega teha, leiad siit!

Magamisest on Nipiraamatus juttu veelgi. Unenõustaja ja psühholoog Kene Vernik purustab viis unega seotud müüti, aga kahe kohta ütleb, et linnalegend ongi tõsi. Loe, kas arvad samamoodi!

Muu hulgas julgustame sind lõunauinakuid tegema. Tuleb välja, et see on virkade salarelv, mitte looderdamise põhiline tunnus. Peale selle, et tukkumine on tervisele hea, on see ka lihtsalt mõnus tegevus! Loe, milline on parim viis lõunaund teha, et sellest ka kasu oleks!

Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamiseks valmista perele piduliku väljanägemisega kodumaistest maitsetest pungil tort. Hapukaid pohli mahendab kreemjas kodujuust ja põnevat mekki lisab tordile rukkikama. Tarrendatud tort on kindel lemmik neile, kes hindavad puhtaid maitseid. Vaata retsepti siit!

Pidupäevaks kartulisalatit tehes on aus mõelda ka veganitele. Lihaga on lihtne – vorst ja sink tuleb välja jätta. Küsimus on hapukoore-majoneesikastme asendamises taimsega. Selleks pakume imelihtsa munavaba majoneesi retsepti, mis teeb taimse salati sama kreemiseks ja maitsvaks kui klassikaline kaste. Retsepti leiad siit!

Parim hernesupp on ikka ise tehtud, aga kuna herneste leotamine võtab omajagu aega ja hea tummine leem tahab pikalt pliidil podiseda, pole patt piirduda ka mõne kiiresti valmiva alternatiiviga. Nipiraamat leidis maitstes oma lemmiku! Et teaksid, mida valida, loe meie muljeid poe hernesuppidest siit!

Oleme ajakirja lugemise teinud sinu jaoks nüüd veelgi lihtsamaks ‒ kliki vaid pealkirjal ning asu lugema või loe digilehte siin!

Lisaks eelnevale leiad veebruarikuu Nipiraamatust: