Raha

HEIDI HANSO | Viis aastat Pajuvärava talu: iga vana maja omanik teab, et uut ehitada oleks tõenäoliselt poole odavam! (2)

Heidi Hanso, 25. jaanuar 2021 17:33
Iga vana maja omanik teab, et uut ehitada oleks tõenäoliselt poole odavam.Foto: Heidi Hanso

Naljakas mõelda, et see oli kõigest viis aastat tagasi, kui Pajuvärava talu – koht, milleta ma oma elu täna ettegi ei kujuta – minu omaks sai. Meil täitub 25. jaanuaril viis ühist aastat. Selle aja sees olen märkimisväärselt iseseisvunud ning õppinud toime tulema kõige ootamatumate olukordadega, mida maaelu siiski ootuspäraselt palju pakub.

Põhiline küsimus maal elades on aga ikkagi see, kuidas teenida ja kuhu paigutada oma raha. Iga vana maja omanik teab, et uut ehitada oleks tõenäoliselt poole odavam.

Kuidas kodu enda jaoks üles ehitada?

Ma olen nende viie aasta jooksul püüdnud oma kodust teha koha, kus ma võimalikult palju viibin. See on eeldanud loovust, et välja mõelda, kuidas teenistus võimalikult kodukeskseks teha, aga ka seda, kuidas kodu selliseks muuta, et siin üldse saaks endale teenistust tekitada.

Samal teemal

22.01.2021
Õnnelik õnnetus! Heidi Hanso hobune pani plehku: leides oli ta täiesti segaduses, abipaluv pilk silmis
22.01.2021
SELGED SAMMUD: korteriühistu remondilaenu taotlemine nõuab tõhusat eeltööd
07.03.2020
Heidi Hanso: mul pole mahti haige olla ‒ mu maailm kukuks siis kokku!
09.02.2020
Heidi Hanso: „Mind ei sega, kui kaerahelveste realiseerimistähtaeg läbi on: kui seal keegi sees ei ela, saab putru teha küll!“