Tee ise

Tavaline kaelasoojendaja tundub igav? Anna sallile uus ilme selle tehnika abil! 

Helen Perk, 10. jaanuar 2021 14:00
Foto: Sophoto / Marie Claire Idées
Kui armsaks kantud kaelasoojendaja tundub ühel hetkel igav või lihtsalt veidi kulunud, ole nutikas ja anna sallile uus ilme. Lisaks lemmiku värskele välimusele saad nõnda ära kasutada ka hea koguse kapinurka ootele jäänud kangatükke.

Vaja läheb:

1. Esmalt leia sall, millele võiks vahvaid lapikesi õmmelda.

2. Seejärel sordi välja kangad, millest hakkad lappe lõikama. Valitud kangajäägid võiksid olla pehmed ja soojad, et sall saaks külmemale hooajale kohaselt paksem.

3. Näputööd aitavad teha käärid, nööpnõelad, jämedam puuvillane niit ja suurema peaga nõel.

Foto: Helen Perk

Paiguta:

Lõika kangast meeldiva suurusega ruudud. Need ei pea olema ühesuurused, rääkimata sarnasest mustrist. Las tulemus saadagi selline vahvalt sigrimigri! Säti lõigatud ruudud sallile ja kinnita need nööpnõeltega soovitud kohtadele.

Foto: Helen Perk

Õmble:

Nüüd aja niit nõela taha ja asu õmblema! Võid kasutada ka õmblusmasinat, mis teeb töö palju kiiremini ära. Ent toredama tulemuse saad, kui lased kätel usinalt käia. Tee pisted erineva pikkusega, ühelt lapilt teisele liikudes ei pea niiti katkestama. Ole mänguline! Jätka õmblemist, kuni kõik lapikesed on oma koha leidnud.

Foto: Helen Perk

Kanna:

Käi sall triikrauaga üle ja viimistle tulemus. Seo sall kaela ja ole valmis komplimentideks!

Foto: Helen Perk

Ongi valmis!

Foto: Sophoto / Marie Claire Idées

Hea nipp!

Taaskasuta! Kui sul pole koju kangajääke kogunenud, vaata ringi riidekapis. Vahest on seal mõni vana pintsak või mantel, mida sa enam ei kanna ja mille võiks vabalt ruutudeks lõigata? Hea nipp on kokku klapitada ka erinevaid vanu salle.

Tee teistmoodi!

Sall ei pea tingimata olema sirge kangariba. Poodidesse piiludes jäi meile silma teisigi põnevaid lõikeid ja kangaid, millest inspiratsiooni ammutada.

Põnev lõige

Kraesall Zaras 12.95Foto: Tootja

Nooruslik materjal

Kunstnahast rätt Zaras 19.95Foto: Tootja