Tee ise

3 isemoodi jõulupärga: valmista toorik ning lisa just seda, mis sind kõnetab 

Laura Liinat, 5. detsember 2020 06:55
Pillirooga jõuluhiilgus.Foto: Laura Liinat
Detsember on aeg, mil saab taas täis üks ring. On kokkuvõtete, aga ka uute alguste aeg. Nii on ka sõõr kujundina hea sümboliseerima kommete kordumist ja ideede värskust. Anname mõtteid, kuidas ühe ja sama jõulupärjaringi sisse punuda kolm erinevat pühadeemotsiooni.

Punutud pärjatoorik
Valgest nöörist punutud pärg mõjub samal ajal lihtsalt ja tagasihoidlikult, kuid selles on ka peenetundelist pidulikkust. Lisa toorikule just seda, mis kõnetab su hinge ja sobib koduga.

Vaja läheb:

  • trikoopaela
  • kääre
  • rõngast (metallist või oksast keeratud)
  • niiti ja nõela

Tee pärjatoorikut nii:

1. Lõika jupid. Mõõda rõnga ümbermõõt ja lõika saadud tulemusest kaks korda pikemad trikoopaelaribad. Ribasid on vaja vähemalt kolm tükki, kuid piltidel olevad rõngad on tehtud üheksast ribast.

2. Punu ümber rõnga. Sõlmi ribad ühest otsast kokku ja punu need ümber rõnga nii, et rõngas jääks paelte vahele peitu.

3. Kinnita otsad. Kui oled rõngale palmiku täisulatuses peale pununud, haruta lahti algul tehtud sõlm. Lõika ribade otsad maha kohast, kus need need jääksid muidu rippuma. Õmble otsad niidiga kinni.

Nostalgilised pärjakannid

Kui öeldakse, et jõulud on imede aeg, siis paljude jaoks viivad miraaklid tagasi lapsepõlve! Nii pole üllatus, et läbi aegade on kuusekaunistustena kõige popimad olnud lapselikud esemed: läikivad kuuski vedavad autod, sulnid inglid ja naerusuised piparkoogimehekesed. Kes tahab rõhutada pühadeaegset nostalgiat, võib pärja sisse istuma panna mõne armsaks saanud kanni. Koos kuuseokstega on see lihtne, ent meenutusi täis kaunistus.

Nostalgilised pärjakannid.Foto: Laura Liinat

Jõululaulust on kõigil selge, et kui aisakell heliseb, siis kiirgab mets ja hiilgab maa! Ei saa jätta aupaisteta ka koduuksi! Kroonitud sissepääs ei pea aga olema üldse täis kulda ja karda. Samavõrra lisavad pühadesära ka loodusannid. Üks lihtsamaid viise selleks on korjata peotäis pillirootutte ja need punutud ringi vahele torgata.

Muinasjutumets pärja sees

Ilmselt õhkavad paljud linnakorteris jõulude ajal maaliliste maakohtade järele, kus kodu kõrval muinasjutumetsas jalutada. Kui igat unistust pole võimalik hoobilt teoks teha, siis ehk aitab pisikese osa tuppa toomine sind vähemalt mõtetes sinna rändama!

Muinasjutumets pärja sees.Foto: Laura Liinat

Vaja läheb:

  • tugevat kilet (nt tordikarbi väljalõikeid, grafokilet vms)
  • kääre
  • kuuma liimi püstolit
  • sammalt
  • rosmariinioksi
  • jõhvikaid või kunstmarju

Tee taskut rõnga keskele nii:

1. Valmista tasku. Lõika plastist välja pärjasuurune ring ja poolita see. Lõika lisaks pikk riba, mis kleebi kahe poolringi kaareosa vahele. Nii tekib ümar poolkuu kujuga tasku, mis on pealt lahtine. Liimi tasku pärja tagumisele küljele.

2. Istuta mets. Täida tasku samblaga, piki vahele punaseid marju. Kuused tee tagurpidi asetatud rosmariiniokstest. Niisuta sammalt aeg-ajalt, et hoida marjad ja oksad värsked.

Samal teemal

16.12.2020
Too koju jõuluhõngu! Kodukirja toimetuse jõulusoovitused
11.12.2020
FOTOLUGU | Jaago käsitöötalu: pühadekodu saab valmis seatud mõttega mitte asjatult prügi tekitada
06.12.2020
10 vahvat nõksu, kuidas luua koju jõulutunnet
04.12.2020
RAHA PÖÖNINGUL | Just praegu on parim aeg panna müüki seisma jäänud kunstpärg!