Tehnika

PROOVIME JÄRELE: kas sidruniõli eemaldab mikrolaineahjust tõrksa rasva? 

Ajakiri Tiiu, 27. aprill 2021 06:22
Väike ahi tahab tõesti sagedast puhastamist, aga kas tüütu toimingu saab ka lihtsamaks muuta? Foto: Lisa Fotios / Pexels
Mikrolaineahjus on toimunud järjekordne tomatikastmeplahvatus? Väike ahi tahab tõesti sagedast puhastamist, aga kas tüütu toimingu saab ka lihtsamaks muuta? Palun väga, internetist leiab nõuande! Peaosa on selles täita sidruni aroomiõlil.

Leota nõudepesusvamm seebivees läbi, tilguta peale pisut sidruni aroomiõli ja pane kolmeks minutiks täisvõimsusel mikrolaineahju. Märjast käsnast eraldunud veeaur pehmendab seintele kinni jäänud toidujäägid. Et aur saaks veel paremini oma tööd teha, tuleb ahjuuks veel paar minutit kinni hoida. Lõpuks tõmba seinad kuuma svammiga üle.

Trikk toimib sama hästi, nagu oleks ahju tavalisel kombel nõudepesuvahendiga puhtaks küürinud, ent siis oleks pidanud kuivanud pritsmetega rohkem vaeva nägema.

Lubatud on veel, et sidruni eeterlik õli kaotab ahju jäänud toidulõhna. Seda paraku ei juhtu. Kööki heljuma jäänud sidrunilõhnas on ühtlasi tunda toidurasvade nooti.

Ent selle vastu ei saa, et mikrolaineahi on puhas!

Samal teemal

14.03.2021
VIDEO | Ülitõhus ja lihtne nipp, kuidas pliidikubu õhufilter tõrksast rasvast puhtaks saada
06.03.2021
Kaos pesuruumis? 10 nippi, mille abil pääsed riidehunnikutest ja segadusest
27.02.2021
Lugeja küsib: kas ja kuidas saab juurviljakoorijat teritada?
29.01.2021
Ära riku oma nõusid! 6 asja, mida nõudepesumasinasse panna ei tasu