Reisimine

PEKK JA PEENIS: pilk Euroopa sõgedamatesse muuseumidesse 

Triin Tael, 21. november 2020 08:15
SUGUMÜRSK: Kašeloti suguti falloloogiamuuseumis. Kašelotid on tuntud seitsmekilose aju poolest, kuid Islandil eksponeeritud suguorgan on hirmuäratavalt pikk - umbes 1,8 meetrit. „See pole veel kogu riist,“ kinnitab muuseumi asutaja Hjartarson. Tema sõnul kahaneb kašeloti suguti surmaga kahe kolmandiku võrra, nii et selle täispikkus võib olla üle 3,5 meetri ning kaal 360 kilo.Foto: Scanpix Sweden

Koroonapandeemiast sunnismaisena on küllaldaselt aega, et järgmiste aastate reisiplaane paika panna. Millisest Euroopa riigist leiab tupemuuseumi, millisest aga suurejoonelise ninade kollektsiooni? 

Pekimuuseum

Ukrainas Lvivis lööb turistide seas laineid muuseum, mis on pühendatud ukrainlaste ühele armastatumale toiduainele – salo'le ehk seapekile. Restoran-muuseumis saab maitsta pekihõrgutisi alates boršist ja vareenikutest ning lõpetades näiteks sellise ootamatu kombinatsiooniga nagu pekisuši. Tellida võib ka Elvis Presley pekikuju või magustoidu Marilyn Monroe Huuled, mille puhul on toores searasv garneeritud jäätise ja puuviljadega. Maitsta saab ka pekimoosi ja pekitäidisega šokolaadikomme.