Lemmikloom

Lugeja mure: naabri kass hulgub ööpäev läbi minu õuel ja tahab tuppa! Mul on tast nii kahju! (2)

Annaliisa Köss, 22. detsember 2020 06:11
Loomapidajale tuleneb omavalitsuse kehtestatud kasside ja koerte pidamise eeskirjast kohustus tagada, et looma peetakse hoones ja piiratud territooriumil selle territooriumi omaniku loal või muu õigustatud isiku nõusolekul.Foto: Milica Spasojevic / Unsplash

Õhtulehe toimetusse on jõudnud südamlik kiri, milles kodanik väljendab oma muret naabri kassi pärast, kes ometi ei ole kodutu, aga keda tuppa siiski ei lasta. Nii veedabki kiisu juba teist aastat talve õues, istudes naabermaja aknalaual toasooja oodates. Uurisime Eesti Loomakaitse Liidust, mida sellises olukorras teha, kui süda looma pärast valutab. 

„Elame Tallinna külje all ühes uuemat sorti külas, kus mu naabril on umbes 7-8aastane kass. Kui aastaid tagasi siia elama kolisime, kiindus kass kohe meie peresse ära ning on seda tänaseni. Ta pikutab väga sageli meie terrassil, aknalaudadel, ukse ees ning kevadel-suvel, kui uksed-aknad avatud, kipub ka tuppa,“ kirjutab lugeja (isik ja asukoht toimetusele teada), et kass on ka nende perele väga armsaks saanud, kuna tegemist on ilusa ja sõbraliku loomaga.

Samal teemal

20.02.2021
VAATA ÜLE: 8 küsimust ja vastust, mida enne kutsika soetamist kindlasti teadma peaks
24.01.2021
Lillelembene kiisu: mida teha, kui kass hekseldab käpaulatusest kõik toataimed?
03.12.2020
VALUS TÕDE! Loomaomanikud lasevad kassidel kontrollimatult paljuneda ega hooli tagajärgedest
05.11.2020
Milline koer sobib korterisse? 8 küsimust, mis aitavad sul õige valiku teha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee