Raha

Lugeja küsib: kui palju ma tohin töötada, et mu töötu abiraha säiliks? 

Urve Vilk, ajakiri Tiiu, 12. jaanuar 2021 06:16
Alates septembrist on töötuna registreeritutel võimalik teha põhitöö otsimise kõrvalt ajutist tööd.Foto: Aldo Luud
Hiljuti tööampsud tõepoolest seadustati. „Alates septembrist on töötuna registreeritutel võimalik teha põhitöö otsimise kõrvalt ajutist tööd,“ selgitab Eesti Töötukassa kommunikatsioonijuht Annika Koppel. „See võimaldab tööotsijal olla tööturul aktiivne kuni uue põhitöö leidmiseni.“

Koppeli sõnul on nad töötukassas märganud, et pärast seadusemuudatust on kliendid aina aktiivsemaks muutnud, proovides end teostada eri valdkondades. „On olnud ka juhtumeid, kui tööampsust on saanud tähtajatu töösuhe.“

Samal teemal

Koppeli sõnul võib ühes kuus töötada kuni kaheksa päeva – olgu siis tegu kaheksa eri ampsuga või ühe kaheksa päeva pikkuse tööotsaga. Ampse võib töötu kaheaastase perioodi jooksul teha kuni kaheteistkümnel kalendrikuul. 

Ühes kuus saadav tasu ei tohi Koppeli sõnul olla suurem, kui on 40 protsenti töötasu alammäärast. „2020. aastal on lubatud maksimum 233 eurot, kusjuures pole tähtis, kas see teenitakse ühepäevase tööampsu või kaheksa tööpäevaga.“ Koppel soovitab enne nõu pidada ka oma konsultandiga. 

Seda, kas töötamise aeg ja tasu suurus vastas tööampsu tingimustele, kontrollib töötukassa töötamise registri ning maksu- ja tolliameti maksulaekumiste andmetest. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee