Nipid

LIHTNE NIPP | Kuidas kollakaks muutunud raamatulehe servad jälle valgeks saada? 

Liisi Seil, ajakiri Tiiu, 11. oktoober 2020, 14:15
Köitele noorema välimuse andmiseks tuleb hõõruda raamatu äärt peeneteralise liivapaberiga.Foto: fotografierende / Pexels
Lahtisel riiulil seistes muutuvad ka kõige kallima lemmikraamatu leheservad päevavalguse mõjul kollakaks. Seda viga lubab parandada üks internetist leitud nipp – köitele noorema välimuse andmiseks tuleb hõõruda raamatu äärt peeneteralise liivapaberiga.

Võtsimegi pehmekaanelise raamatu ja tüki liivapaberit, mille kareduse indeks oli P100. Leheääri hõõrudes hakkaski üsna varsti tekkima heledam laik, mis hõõrumise käigus aina suurenes. Kulus vaid viis minutit, kuni raamatuäär oli muutunud valgemaks ja puhtamaks.

Muidugi tekkis selle lihvimise käigus omajagu tolmu, nii et toas vaiba kohal pole just kõige targem seda teha. Parem on raamatut puhastada õues või rõduserva kohal. Kõige lõpuks tasub lehed sõrmede vahel mõned korrad edasi-tagasi läbi jooksutada, et tolm nende vahelt välja lendaks.

Selleks, et kõik raamatud niimoodi ära puhastada, kulub muidugi aega, aga teisalt ongi see pimedal ajal kasulik ajaviide.

Samal teemal

5. september 2020, 09:05
Riiulid on raamatutest pungil? Selle skeemi abil saad teada, mis seal olema ei peaks!
3. september 2020, 11:17
Raha pööningul: vana aabitsa eest saab küsida kuni 35 eurot
31. august 2020, 13:45
Tarkusekuu nipid: anna vanale õpikule võimalus muutuda kotiks!
30. august 2020, 14:05
VAHVAD NIPID | Mõnus ajaviide: raamaturivid sirgeks ja tolmuvabaks!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee