Reisimine

Porvoo: Soome väikelinnas tunned end kui vabaõhumuuseumis  

Kersti Eero, 5. september 2020 00:01
MAIUSPALA TURISTIDELE:  Porvoo jõe vanalt sillalt avaneb kaunis vaade vanadele rootsipunastele rannaaitadele. Punase värvi said majad aastal 1775, kui Rootsi kuningas Karl III käis Porvoos. Neid peetakse Soome enim pildistatud vaatamisväärsuseks. Osas tegutsevad praegu restoranid ja kohvikud, osa on aga ehitatud elamuks või on siis kasutusel laoruumina.  Foto: Pixabay

Uidates mööda Porvoo kitsaid munakivisillutisega tänavaid värviliste puumajakeste vahel, tundub, nagu oleks keegi ajaratast paarsada aastat tagasi kerinud. Ainult vastu ei tule pikkade seelikute sahinal linnaprouad, pitsist päevavari pea kohal, vaid teksades turistid, kõnefunktsiooniga kaamera tulistamisvalmilt käes.     

Mõnusa ilmaga Porvoos kauneid maju vaadates tunned, et elu on ilus – väikesed värvilised puumajad lilli täis õuekestega ja pikad kitsad munakivisillutisega kaetud tänavad mõjuvad romantiliselt. Need 19. sajandist pärit majad ning jõe kaldal seisvad vanad rootsipunased rannaaidad on ka põhilised, mille pärast siia tasub sõita.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee