Reisimine

EESTLASED LAIAS ILMAS | Liisa-Maria Pihlak: naljast arenenud idee viis mind Inglismaale uhkeid pulmi korraldama 

Valeria Filippova, 3. august 2020 12:03
Indiateemaline pulm InglismaalFoto: Erakogu

Naistelehe sari „Eestlased laias ilmas" toob teieni põnevad lood Eesti inimestest, kes on pikemaks ajaks välismaale kolinud. Ligi neli aastat Inglismaal elanud Liisa-Maria Pihlakut jahmatas, kui aeglaselt seal asjad liiguvad: „Näiteks pangakonto tegemine võttis pea kuu aega, sest selle loomiseks on vaja kohalikku telefoninumbrit ning numbri jaoks omakorda pangakontot – Inglismaale omane bürokraatia!"

Peale keskkooli lõppu Inglismaale kolimine oli Liisa-Maria endagi jaoks üllatus. Vaatamata sellele, et süda oli alati ihanud kodumaalt lahkuda ja laia maailma avastama minna, ei olnud Inglismaa tema kindel plaan. „Teadsin alati, et soovin õppida välismaal, kuid polnud kindel, kus täpsemalt. Inglismaale kandideerisin pooleldi naljaga, et näha, kas mind üldse vastu võetakse," meenutab Liisa-Maria. Kõik viis ülikooli, kuhu Liisa kandideeris, võtsid ta vastu. „Ega siis enam muud üle ei jäänudki, kui neist üks välja valida," räägib Liisa-Maria, kes suundus õppima Birminghami. 

Septembrist hakkab Liisa-Marial jooksma viies aasta Inglismaal. Selle aja jooksul on ta lõpetanud ülikooli ja päris palju reisinud, et silmaringi avardada.

Samal teemal

27.08.2020
EESTLASED LAIAS ILMAS | Ameerikas elav Erge: lõunapausi pidamine on häbiasi, sest igal pool on töönarkomaanid
18.07.2020
EESTLASED LAIAS ILMAS | Gruusias teed kasvatav Hanna: paanitseda ei tasu! See on tavaline, kui kaob vesi, elekter või gaas
11.07.2020
EESTLASED LAIAS ILMAS | Seoulis elavat Liisat jahmatab korealaste ostlemishullus: kuhu nad kõik need asjad panevad?!
09.07.2020
EESTLASED LAIAS ILMAS | Hispaanias näitlev Bianka Randell: kui eestlased ööklubist koju lähevad, saab siin pidu alles õige hoo!