Reisimine

EESTLASED LAIAS ILMAS | Dubai kõrbe lähistel elav Mari-Liis: kuskil peab ju rohi olema rohelisem! 

Stella Vaus, 30. juuli 2020 15:01
Foto: Kollaaž

Naistelehe sari „Eestlased laias ilmas“ toob teieni lood põnevatest Eesti inimestest, kes on pikemaks ajaks välismaale kolinud. Mari-Liis on elu üles ehitanud Dubais. „Seal on 85 protsenti sisserännanuid, nii et enamik inimesi, keda sa näed, on britid, ameeriklased jms. Kohalikke näed ainult kaubanduskeskustes,“ teab eestlanna.

Pärast ülikooli vahetussemestrit Prantsusmaal sai Mari-Liis aru, et tahab tulevikus elada välismaal: kuskil peaks ju rohi olema rohelisem! Dubai oli tema jaoks täiesti võõras koht, kuhu ta läks lihtsalt reisile. "Tutvusin mingil festivalil ühe inimesega ja mõtlesin, et kas nüüd või mitte kunagi. Seal käies sain hästi palju sõpru ja nägin, kui hästi nad elavad," räägib Tallinnast pärit neiu. 

Reisilt tagasi tulles otsustas Mari-Liis minna Dubaisse tagasi. Väljatrükitud CVd jagas ta sõpradele laiali ja palus neid anda ükskõik kuhu. Ühe firmaga näkkaski ja ta kutsuti koolitusele! "Läksin riski peale välja. Istusin isa-emaga maha ja ütlesin, et sain pakkumise minna Dubaisse koolitusele, aga võib juhtuda, et ma raiskan seal kõik oma säästud, ei saa seda tööd ning lendan tagasi, kaks kätt taskus," räägib ta.

Samal teemal

18.07.2020
EESTLASED LAIAS ILMAS | Gruusias teed kasvatav Hanna: paanitseda ei tasu! See on tavaline, kui kaob vesi, elekter või gaas
11.07.2020
EESTLASED LAIAS ILMAS | Seoulis elavat Liisat jahmatab korealaste ostlemishullus: kuhu nad kõik need asjad panevad?!
09.07.2020
EESTLASED LAIAS ILMAS | Hispaanias näitlev Bianka Randell: kui eestlased ööklubist koju lähevad, saab siin pidu alles õige hoo!
03.07.2020
EESTLASED LAIAS ILMAS | Liisa-Maria Pihlak: naljast arenenud idee viis mind Inglismaale uhkeid pulmi korraldama