Reisimine

SUVESARI „PRUUNID SILDID“ | Tartust Võrru: jääme kõrtsis kuiva kõriga ning teeme lennuõnnetuse 

Madleen Vapper | Video: Mari Luud, Aldo Luud | Kaart: Deniss Ivanjuk, 2. juuli 2020, 16:50
Foto: Mari Luud

Suvi kutsub rändama! Õhtuleht läheb suurele avastusretkele mööda Eesti teid. Uudistame, milliste vaatamisväärsuste juurde juhatavad teeäärsed pruunid sildid. Kas neid ikka tasub järgida või on oht ringi ekseldes endale lihtsalt päikesepiste hankida? Teise reisi teeme Tartust Võrru.

Mullu kevadel paigaldati Saaremaale liiklusmärk, mis pidi tähistama Õ-tähe kasutusala lõppu ning Ö-hääliku mõjuvõimu algust. Maanteeamet ei lubanud aga silti üles jätta. Põhjuseks toodi, et autojuhtide tähelepanu hajutavaid liiklusmärke on juba Eesti teede ääres niigi liiga palju ja pruunil taustal olev liiklusmärk number 642 peaks tähistama vaatamisväärsust, loodus- või muinsuskaitseobjekti, mitte keelelist või kultuurilist iseärasust. Vastaspool jäi aga seisukohale, et keelelisi ja kultuurilisi eripärasid märkivaid liiklusmärke on ju üleval mujalgi Eestis.

Õhtuleht vaatabki järele, kui palju neid pruunil taustal liiklusmärke siis teede ääres õieti on ja milllele need tegelikult viitavad: kas ainult turismiobjektidele või ka põnevatele iseärasustele. 

Samal teemal

30. juuli 2020, 14:44
SUVESARI „PRUUNID SILDID“ | Tartust Kallastele: Sibulatee vaatamisväärsused võtavad lausa silme eest mustaks!
23. juuli 2020, 14:22
SUVESARI „PRUUNID SILDID“ | Räpinast Tartusse: eraldi liiklusmärki väärivad lauanõud ja Kalevipoja lõputu kiviloopimiskirg
10. juuli 2020, 10:19
SUVESARI „PRUUNID SILDID“ | Võrust Räpinasse: sõidame mööda Setu Külävüüd üllatusvisiidile Kauksi Ülle juurde. Parmud on suured kui hobused!
29. juuni 2020, 15:27
SUVESARI „PRUUNID SILDID“ | Tartust Põlvasse: iiveldus Postiteel ning seiklused metsas ehk jaht Köstrimäele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee