Reisimine

SUVESARI „PRUUNID SILDID“ | Tartust Põlvasse: iiveldus Postiteel ning seiklused metsas ehk jaht Köstrimäele 

Madleen Vapper | Video: Mari Luud | Kaart: Deniss Ivanjuk, 29. juuni 2020 15:27
Foto: Mari Luud

Suvi kutsub rändama! Õhtuleht läheb suurele avastusretkele mööda Eesti teid. Uudistame, milliste vaatamisväärsuste juurde juhatavad teeäärsed pruunid sildid. Kas neid ikka tasub järgida või on oht sattuda unustatud võpsikus sääskede söögiks? Esimese reisi teeme Tartust Põlvasse.

Mullu kevadel paigaldati Saaremaale liiklusmärk, mis pidi tähistama Õ-tähe kasutusala lõppu ning Ö-hääliku mõjuvõimu algust. Maanteeamet ei lubanud aga silti üles jätta. Põhjuseks toodi, et autojuhtide tähelepanu hajutavaid liiklusmärke on juba Eesti teede ääres niigi liiga palju ja pruunil taustal olev liiklusmärk number 642 peaks tähistama vaatamisväärsust, loodus- või muinsuskaitseobjekti, mitte keelelist või kultuurilist iseärasust. Vastaspool jäi aga seisukohale, et keelelisi ja kultuurilisi eripärasid märkivaid liiklusmärke on ju üleval mujalgi Eestis.

Õhtuleht vaatabki järele, kui palju neid pruunil taustal liiklusmärke siis teede ääres õieti on ja milllele need tegelikult viitavad: kas ainult turismiobjektidele või ka põnevatele iseärasustele. 

Samal teemal

30.07.2020
SUVESARI „PRUUNID SILDID“ | Tartust Kallastele: Sibulatee vaatamisväärsused võtavad lausa silme eest mustaks!
23.07.2020
SUVESARI „PRUUNID SILDID“ | Räpinast Tartusse: eraldi liiklusmärki väärivad lauanõud ja Kalevipoja lõputu kiviloopimiskirg
10.07.2020
SUVESARI „PRUUNID SILDID“ | Võrust Räpinasse: sõidame mööda Setu Külävüüd üllatusvisiidile Kauksi Ülle juurde. Parmud on suured kui hobused!
02.07.2020
SUVESARI „PRUUNID SILDID“ | Tartust Võrru: jääme kõrtsis kuiva kõriga ning teeme lennuõnnetuse